Spring til indhold

Fraværsliste for byrådets møder

Her kan du se fraværet for de enkelte byrådsmedlemmer, vist med dato og fraværsårsag.

Fravær ved møder i 2024

 

Årsag:

1. Varetagelse af andet offentligt hverv

2. Tjenesterejse eller anden arbejdsmæssig årsag

3. Sygdom

4. Graviditet/barsel

5. Ferie

6. Uoplyst / privat

 

 Navn  1  2  3  4  5  6  Fraværsdage i alt
 Peter Rahbæk Juel              
 Andreas Møller              

 Reza Javid

             
 Brian Dybro              

 Christoffer Lilleholt 

     
   
 Claus Houden    8/5    
  1
 Susanne Crawley              
 Søren Windell              
 Tim Vermund  
       
Tommy Hummelmose              
Abdinoor Adam Hassan     10/4       1
Roya Moore            
Anne Skau Styrishave
 

     

Maria Brumvig

     17/1, 10/4, 24/4    
3
Nicolai Busch Bæhrenz              
Mark Grossmann              
Rasmus Ryrberg Høyer     28/2       1
Rikke Beider   7/2       1
Anne-Mette Ebensgaard              

Birgitte Nørrelund

             

Abdirashid Abdi

    24/4      17/1, 13/3 3
Mads Thomsen              

Cæcilie Crawley

  10/4         1

Joachim Hoffmann-Petersen

 
   
   
Marlene Ambo-Rasmussen 
Orlov i fra den 1. januar 2024 til og med den 29. februar 2024. 


   
   
Sanne Skougaard Andersen
Stedfortræder for Marlene Ambo-Rasmussen fra den 1. januar 2024 til med den 29. februar 2024.
             
Araz Khan              
Claus Skjoldborg              
Niclas Turan Kandemir  
       
Søren Freiesleben              

Fravær ved møder i 2023

Årsag:


1. Varetagelse af andet offentligt hverv

2. Tjenesterejse eller anden arbejdsmæssig årsag

3. Sygdom

4. Graviditet/barsel

5. Ferie

6. Uoplyst / privat

 

 Navn  1  2  3  4  5  6  Fraværsdage i alt
 Peter Rahbæk Juel   19/4           1
 Andreas Møller              

 Reza Javid

 

(Orlov fra den 29/3 til og med den 21/4 2023)

             

 Mette Skaarup

 

(Stedfortræder for Reza Javid fra den 29/3 til og med den 21/4 2023)

             
 Brian Dybro              

 Christoffer Lilleholt 

 

(Orlov fra den 29/5 til og med den 2/7 2023)

(Orlov fra den 27/7 til og med den 27/8 2023)

     20/12
    1
 Claus Houden   19/4    
  1

 Sanne Skougaard Andersen

 

Stedfortræder for Christoffer Lilleholt fra den 29/5 til og med den 2/7 2023 og igen fra den 27/7 til og med den 27/8 2023)

             
 Susanne Crawley            21/6  1
 Søren Windell    30/8  29/3      19/4 3
 Tim Vermund  
29/3, 6/12      7/6, 21/6  4
Tommy Hummelmose    8/3, 30/8         2
Abdinoor Adam Hassan    
     21/6 1
Roya Moore          4/10   1
Anne Skau Styrishave

(Orlov fra den 16/5 2023 til og med den 16/8 2023) 
  19/4 13/9       2

 Erik Ravn Nielsen

 

(Stedfortræder for Anne Skau Styrishave fra den 16/5 2023 til og med den 16/8 2023)

             

Maria Brumvig

 

(Orlov fra den 2/8 2022 til og med den 1/5 2023)

   6/12 25/10    29/6
3

Michael Eskamp Witek 

 

(Stedfortræder for Maria Brumvig fra den 17/8 2022 til og med den 1/5 2023)

 

             
Nicolai Busch Bæhrenz              
Mark Grossmann          29/6   1
Rasmus Ryrberg Høyer   29/3, 24/5 
   22/2  18/1 4
Rikke Beider  
     29/6

 

1
Anne-Mette Ebensgaard     22/11    29/6
2

Kristian Guldfeldt

 

(Orlov fra den 18/1 2023 til og med den 17/4 2023)

 

Udtrådt af byrådet den 19/4 2023

             

Birgitte Nørrelund

(Stedfortræder for Kristian Guldfeldt fra den 18/1 2023 til den 17/4 2023)

 

(Stedfortræder for Joachim Hoffmann-Petersen fra den 17/4 2023 til den 20/4 2023)

 

Medlem af byrådet fra den 20/4 2023

             

Abdirashid Abdi

   
     
Mads Thomsen              

Cæcilie Crawley

 

(Orlov fra den 1/5 2023 til og med den 31/7 2023)

 
       
 Michael Eskamp Witek


(Stedfortræder for Cæcilie Crawley fra den 1/5 2023 til og med den 31/7 2023)
             

Joachim Hoffmann-Petersen

 

(Orlov fra den 2/2 2023 til og med den 23/4 2023)

(Orlov fra den 5/8 2023 til og med den 21/9 2023 - godkendt af byrådet den 16/8)

 
18/1, 1/2, 29/6, 16/8, 20/23  
  5

Charlotte Kjøller Bak

 

(Stedfortræder for Joachim Hoffmann-Petersen fra den 2/2 2023 til og med den 17/4 2023 og igen fra den 20/4 2023 til og med den 23/4 2023)

             

Rune Hartung Larsen

(Stedfortræder for Joachim Hoffmann-Petersen fra den 17/8 til og med den 21/9 2023)

             
Marlene Ambo-Rasmussen

19/4, 3/5  
  2
Araz Khan      1/2    4/10   2
Claus Skjoldborg      25/10    13/9
2
Niclas Turan Kandemir  
    29/6 
1
Søren Freiesleben              

 

Fravær ved møder i 2022

Årsag:


1. Varetagelse af andet offentligt hverv

2. Tjenesterejse eller anden arbejdsmæssig årsag

3. Sygdom

4. Graviditet/barsel

5. Ferie

6. Uoplyst / privat

 

 Navn  1  2  3  4  5  6  Fraværsdage i alt
 Peter Rahbæk Juel              
 Andreas Møller              
 Reza Javid              
 Brian Dybro      12/10        1
 Christoffer Lilleholt       31/8       1
 Claus Houden    18/5, 31/8      23/3   3
 Susanne Crawley              
 Søren Windell              
Tim Vermund    26/10  16/11       2
Tommy Hummelmose            
Abdinoor Adam Hassan      18/5       1
Roya Moore              
Anne Skau Styrishave  17/8  6/4  14/12       3

Maria Brumvig

Sygemeldt fra den 17/3 til og med 14/6 2022

Sygemeldt fra den 2/8 indtil den 3/2 2023

     23/2      22/6 2

Michael Eskamp Witek

Stedfortræder for Maria Brumvig fra den 17/3 til og med den 14/6 2022

Stedfortræder for Maria Brumvig fra den 17/8 indtil den 3/2 2023

             
Nicolai Busch Bæhrenz              
Mark Grossmann              
Rasmus Ryrberg Høyer      23/2       1
Rikke Beider    12/10  23/2    

 9/3

3
Anne-Mette Ebensgaard      6/4      22/6, 21/9 3
Kristian Guldfeldt              
Line Mørk
(udtrådt den 1/8 2022)
             

Abdirashid Abdi
(indtrådt den 1/8 2022)

Sygemeldt fra den 28/9 til og med den 30/11 2022

     31/8, 21/9, 28/9       3

Ditte Helene Rasmussen

Stedfortræder for Abdirashid fra den 28/9 til og med den 30/11 2022

           26/10  1
Mads Thomsen              
Cæcilie Crawley    23/3, 31/8, 26/10         3
Joachim Hoffmann-Petersen    30/11  9/3    29/6   3
Marlene Ambo-Rasmussen  9/3  31/8  17/8    29/6  2/11, 14/12 6
Araz Khan          26/10   1
Claus Skjoldborg            22/6 1
Niclas Turan Kandemir    9/3, 21/9, 30/11        22/6 4
Søren Freiesleben              

 

 

Fravær ved møder i 2021

Årsag:

1. Varetagelse af andet offentligt hverv

2. Tjenesterejse eller anden arbejdsmæssig årsag

3. Sygdom

4. Graviditet/barsel

5. Ferie

6. Uoplyst / privat

 

Navn 1 2 3 4 5 6 Fraværsdage i alt
Peter Rahbæk Juel
Maria Brumvig 22/9  27/10 2
Anders W. Berthelsen
Niclas Turan Kandemir

Cæcilie Crawley 14/4, 16/6, 6/10, 15/12 18/8 5
Tim Vermund 28/4 1/9 16/6 3
Michael Eskamp Witek 1/9, 8/12 2
Abdinoor Adam Hassan 15/9 8/12, 15/12 3
Kasper Ejlertsen
Nazim Gürkan

Anne-Mette Ebensgaard 6/10
1
Claus Skjoldborg Larsen
24/3  1

Hjalte Daniel Hansen

6/10
1
Susanne Crawley Larsen
Søren Windell

Kristian Guldfeldt

16/6 1
Tommy Hummelmose
Brian Dybro
Pernille Bendixen (udtrådt 15/4 2021)


Carsten Sørensen (indtrådt 15/4 2021)              
Christel Gall

Araz Khan
Christoffer Lilleholt
Mark Grossmann 19/5
1
Marlene Ambo-Rasmussen 14/4, 19/5, 2/6 18/8, 1/9 5
Claus Houden
Sanne Skougaard Andersen
Søren Freiesleben
Reza Javid
Abdirashid Abdi

Datoen for fravær er angivet.

 

Fravær ved møder i 2020
Årsag:

1. Varetagelse af andet offentligt hverv

2. Tjenesterejse eller anden arbejdsmæssig årsag

3. Sygdom

4. Graviditet/barsel

5. Ferie

6. Uoplyst / privat

 

 Navn 1 2 3 4 5 6 Fraværsdage i alt
 Peter Rahbæk Juel              
 Maria Brumvig      28/10      24/6 2
 Anders W. Berthelsen              
 Niclas Turan Kandemir   27/1         1
 Cæcilie Crawley    27/1         1
 Tim Vermund   4/3  19/8      23/9 3
Michael Eskamp Witek              
 Abdinoor Adam Hassan      19/2       1
 Kasper Ejlertsen              
 Nazim Gürkan            9/12 1
 Anne-Mette Ebensgaard      2/9, 23/9
    2
Claus Skjoldborg Larsen    23/9 4/3       2

Hjalte Daniel Hansen

(sygemeldt fra 24/9 - 31/12) 
     19/8, 2/9, 16/9, 23/9        4

Keld Hansen

(stedfortræder for Hjalte Daniel Hansen fra 24/9 - 31/12) 
             
Susanne Crawley Larsen              
 Søren Windell         19/2   1

 Kristian Guldfeldt

(sygemeldt fra den 13/11 2019 til den 19/1)

             
 Tommy Hummelmose              
 Brian Dybro              
 Pernille Bendixen     13/5, 7/10     27/1 3
Christel Gall         22/1, 27/1   2

Jane Jegind
(fratrådt som medlem pr. 1. september 2020)

             
 Araz Khan 
(indtrådt som medlem pr. 1. september 2020)
             
 Christoffer Lilleholt              
 Mark Grossmann          11/11   1
 Marlene Ambo-Rasmussen              
 Claus Houden              
 Sanne Skougaard Andersen              
 Søren Freiesleben              
 Reza Javid              
 Abdirashid Abdi              
Datoen for fravær er angivet.

 

 

Fravær ved møder i 2019
Årsag:

1. Varetagelse af andet offentligt hverv

2. Tjenesterejse eller anden arbejdsmæssig årsag

3. Sygdom

4. Graviditet/barsel

5. Ferie

6. Uoplyst / privat

 

 Navn 1 2 3 4 5 6 Fraværsdage i alt
 Peter Rahbæk Juel              

 Maria Brumvig

(sygemeldt fra 22/10-31/12)

     10/4     26/6 2
 Anders W. Berthelsen              
 Niclas Turan Kandemir   09/10         1

 Cæcilie Crawley

(barselsorlov fra 29/8 2018 - 30/4 2019)

           

Keld Hansen

(stedfortræder for Cæcilie Crawley fra 29/9 2018 - 30/4 2019)

(stedfortræder for Tim Vermund fra 20/5 - 14/7 samt 28/10 - 22/12)

 
    13/11   1

Tim Vermund Andersen

(barselsorlov fra 20/5 - 14/7 samt fra 28/10 - 22/12)

    27/3       1
 Michael Eskamp Witek              
 Abdinoor Adam Hassan            
 Kasper Ejlertsen              
 Nazim Gürkan              
 Anne-Mette Ebensgaard           26/6 1
 Claus Skjoldborg Larsen   9/10 6/3       2
 Hjalte Daniel Hansen              
 Susanne Crawley Larsen              
 Søren Windell        
 

 Kristian Guldfeldt

(sygemeldt fra 13/11 2019 - 16/2 2020)

             

 Roya Moore

(stedfortræder for Kristian Guldfeldt fra 13/11 2019 - 16/2 2020)

             
 Tommy Hummelmose              
 Brian Dybro      6/3       1
 Pernille Bendixen  11/12       30/10   2
 Christel Gall            
 Jane Jegind      27/3       1
 Christoffer Lilleholt              
 Mark Grossmann              
 Marlene Ambo-Rasmussen              
 Claus Houden  8/5 26/6. 27/11         3
 Sanne Skougaard Andersen              

 Ulla Chambless

(sygemeldt fra 14/11 2018 - 13/2 2019. Herefter udtrådt af byrådet)

             

 Mathilda Printzlau-Paulsen

(stedfortræder for Ulla Chambless fra 1/1 - 13/2. Udtrådt af byrådet 5/9)

    27/3       1
 Søren Freiesleben              
 Reza Javid              
 Abdirashid Abdi     10/4       1
Datoen for fravær er angivet.

 

 

Fravær ved møder i 2018
Årsag:

1. Varetagelse af andet offentligt hverv

2. Tjenesterejse eller anden arbejdsmæssig årsag

3. Sygdom

4. Graviditet/barsel

5. Ferie

6. Uoplyst / privat

 

 Navn 1 2 3 4 5 6 Fraværsdage i alt
 Peter Rahbæk Juel              

 Maria Brumvig 

         

 Anders W. Berthelsen              
 Niclas Turan Kandemir   30/5         1

 Cæcilie Crawley

(barselsorlov fra 29/8 2018 - 30/4 2019)

   21/3         1

Keld Hansen

(stedfortræder for Cæcilie Crawley fra 29/9 2018 - 30/4 2019) 

 
 31/10       1

Tim Vermund Andersen 

    10/10 28/11 16/5   3

 Michael Olsen

(stedfortræder for Tim Vermund Andersen 29/11 2018 - 31/12 2018)

             
 Michael Eskamp Witek      10/10       1
 Abdinoor Adam Hassan            
 Kasper Ejlertsen              
 Nazim Gürkan              
 Anne-Mette Ebensgaard          
 
 Claus Skjoldborg Larsen   21/3, 14/11         2
 Hjalte Daniel Hansen              
 Susanne Ursula Crawley              
 Søren Windell        
 

 Kristian Guldfeldt

             
 Tommy Hummelmose              
 Brian Dybro            
 Pernille Bendixen  26/9 30/5  10/10       3

 Carsten Sørensen

(stedfortræder for Pernille Bendixen 28/3 - 14/5)

             
 Christel Gall            
 Jane Jegind            
 Christoffer Lilleholt              
 Mark Grossmann   21/3, 11/4         2
 Marlene Ambo-Rasmussen              
 Claus Houden
           

 Araz Khan

(stedfortræder for Claus Houden 25/4 - 31/12)

             
 Sanne Skougaard Andersen              
 Brian Skov Nielsen           28/11 1

 Ulla Chambless

             

 Reza Javid

(stedfortræder for Ulla Chambless 14/11 - 13/2 19)

             
 Abdirashid Abdi     19/9, 26/9     30/5 3

Datoen for fravær er angivet.

 

Borgmesterforvaltningen