Spring til indhold

Arrangementer i 2022

Her kan du finde Lederlounges og andre arrangementer i Odense Mangfoldighedscharteret i 2022.

940 x 529

Lederlounge d. 24. marts 2022

Festsalen på Odense Rådhus dannede rammerne om den første Lederlounge efter Covid-19. Rane Willerslev, direktør for Nationalmuseet, holdt oplæg om dagens tema 'fremtidens arbejdsmarked', mens Ali E. Cevik fra HR-ON fortalte om virksomhedens medarbejdermanifest.

 

Lederlounge d. 31. maj 2022 

Blue Ocean Robotics inviterede indenfor til Lederlounge om international arbejdskraft med oplæg fra virksomheden selv, Umbraco, Workindenmark, work-live-stay og International Community Odense.

 

Lederlounge d. 29. september 2022

AV Center inviterede indenfor til Lederlounge om rekruttering af folk på kanten af arbejdsmarkedet med oplæg fra virksomheden, Danske Fragtmænd, Bilka/Salling Group.

 

Lederlounge d. 8. december 2022

Nordea dannede rammerne for Lederlounge som handlede om, hvordan virksomheder kan agere i den nye normale verden med svingende konjunkturer og kriser i verdenen. Der var oplæg afholdt af Nordea, Syddansk Universitet og Erhvervshus Fyn.

 

 

Har du spørgsmål til Lederlounges og andre aktiviteter i Odense Mangfoldighedscharter? Vi står klar på mangfoldighed@odense.dk.