Spring til indhold

Håndværkerydelser

Håndværkerydelser - 11 fag - 25 begrænsede udbud.

Leveringen af håndværkerydelser med kontraktstart 1.1 2016 og udløb 31.12.2019

 

Der er for hvert delområde indgået kontrakt med 3 leverandører i prioriteret rækkefølge.

 

El-arbejder – Distrikt NV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 116-209544

  1. Blitek A/S

  2. Kemp & Lauritzen A/s

  3. Linde-El A/S

 

El-arbejder – Distrikt SV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210678

  1. Blitek A/S

  2. Kemp & Lauritzen A/s

  3. Linde-El A/S

 

El-arbejder – Distrikt NØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 116-209546

  1. Blitek A/S

  2. Alltek ApS

  3. Kemp & Lauritzen A/s

 

El-arbejder – Distrikt SØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210675

  1. Blitek A/S

  2. Alltek ApS

  3. Kemp & Lauritzen A/s

 

Glarmester

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212725

  1. Redtz Glas og Facade A/S

  2. Nillan-Hyllekilde Glas ApS

  3. Gudbjerg glas - Glarmester Stender ApS

 

Gulvlægning

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212727

  1. BT Gulve & Gardiner A/S

  2. Gulve og Tæpper ApS.

  3. Hammelsvang a/s

 

Kloak

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212722

  1. Per Aarsleff A/s

  2. N.C. Johansen og Søn, Odense ApS

  3. Tøjsbo Byg ApS

 

Maler – Distrikt NV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212728

  1. Malerfirmaet Per Jacobsen ApS

  2. Malermester Willi Becke ApS

  3. Malerfirmaet A/S Knold & Thinesen

 

Maler – Distrikt SV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210672

  1. Malerfirmaet Per Jacobsen ApS

  2. Malermester Willi Becke ApS

  3. Malerfirmaet A/S Knold & Thinesen

 

Maler – Distrikt NØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210671

  1. Malerfirmaet Per Jacobsen ApS

  2. Malermester Willi Becke ApS

  3. Malerfirmaet A/S Knold & Thinesen

 

Maler – Distrikt SØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212730

  1. Malerfirmaet Per Jacobsen ApS

  2. Malermester Willi Becke ApS

  3. Malerfirmaet A/S Knold & Thinesen

 

Murer – Distrikt NV og SV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212732

  1. Odense Bygningsservice - H. Skjøde Knudsen A/S

  2. Jorton A/s

  3. Tøjsbo Byg Aps

 

Murer – Distrikt NØ og SØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212733

  1. Odense Bygningsservice - H. Skjøde Knudsen A/S

  2. Jorton A/s

  3. Tøjsbo Byg Aps

 

Tagdækning

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210679

  1. Ryslinge Tagdækning A/S

  2. A/S Finn Nordqvist & Co

  3. Tøjsbo Byg ApS

 

Tømrer- og snedkerarbejder – Distrikt NV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212719

  1. Odense Bygningsservice - H. Skjøde Knudsen A/S

  2. S. Guldfeldt Nielsen A/S

  3. SATS Gruppen A/S

 

Tømrer- og snedkerarbejder - Distrikt SV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210664

  1. Odense Bygningsservice - H. Skjøde Knudsen A/S

  2. S. Guldfeldt Nielsen A/S

  3. Carsten Knudsen Tømmermester

 

Tømrer- og snedkerarbejder - Distrikt NØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212720

  1. Odense Bygningsservice - H. Skjøde Knudsen A/S

  2. S. Guldfeldt Nielsen A/S

  3. Tømrerfirmaet Ove Barslund ApS

 

Tømrer- og snedkerarbejder – Distrikt SØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210689

  1. Odense Bygningsservice - H. Skjøde Knudsen A/S

  2. S. Guldfeldt Nielsen A/S

  3. Triers Tømrer & Snedker ApS

 

VVS- og blikarbejder – Distrikt NV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210702

  1. Blitek A/S

  2. Wicotec Kirkebjerg A/S

  3. VVS-Firma Max Enggaard A/S

 

VVS- og blikarbejder – Distrikt SV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212734

  1. Blitek A/S

  2. Wicotec Kirkebjerg A/S

  3. VVS-Firma Max Enggaard A/S

 

VVS- og blikarbejder – Distrikt NØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210674

  1. Blitek A/S

  2. Wicotec Kirkebjerg A/S

  3. VVS-Firma Max Enggaard A/S

 

 

VVS- og blikarbejder – Distrikt SØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210687

  1. Blitek A/S

  2. Wicotec Kirkebjerg A/S

  3. VVS-Firma Max Enggaard A/S

 

Ventilation

Bekendtgørelse nr. 2015/S 117-210688

  1. Caverion A/S

  2. Kemp & Lauritzen A/S

  3. Bravida Danmark A/S

 

Fraflytninger – Distrikt NV og SV

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212724

  1. Malerfirmaet A/S Knold & Thinesen

  2. Malerfirmaet Per Jacobsen ApS

  3. Næsby Malerfirma A/S

 

Fraflytninger – Distrikt NØ og SØ

Bekendtgørelse nr. 2015/S 118-212723

  1. Malerfirmaet A/S Knold & Thinesen

  2. Malerfirmaet Per Jacobsen ApS

  3. Boris Christensen Odense A/S


Opdateret 30-01-2018

Borgmesterforvaltningen