Spring til indhold

Multimediedesigner, 8379

GuideserviceDanmark søger multimediedesigner til virksomhedspraktik

Virksomhedspraktik - hvad tilbyder du?

På kontoret sætter vi stor pris på samarbejde med virksomhedspraktikanter. Vi siger ja til samarbejde med praktikanter, når både praktikanten og vi kan se et formål med praktikken.

Alle praktikpladser foregår primært på kontorets adresse her i Odense. Du kan hverken komme i praktik som guide, rejseleder, foredragsholder eller vært. Til de opgaver bruges udelukkende freelancere med professionel erfaring indenfor disse områder.

Du skal som praktikant kunne bruge en praktik her til at forbedre dine jobmuligheder. For eksempel, hvis du arbejder med Historietimen, vil du efterfølgende direkte kunne vise kommende arbejdsgivere et produkt, du har lavet - enten som tekstforfatter eller oversætter.

Vi kan tilbyde praktikker, der indeholder for eksempel:

  • Oversættelser - hvilke sprog kan du?
  • Multimediedesign
  • Projektledelse
  • SEO ekspert
  • Tekstforfatter af historiske tekster

Virksomhedspraktik - vi tilbyder:

  • Et hyggeligt, uhøjtideligt og travlt kontor - men vi har altid tid til en snak
  • Opgaver, der ikke bliver budt ud som lønjob
  • Stor fleksibilitet og åbenhed for gode forslag
  • Respekt om de forslag du kommer med og om din arbejdsindsats
  • Sparring på det, du laver

Hvem ved, måske finder vi i løbet af praktikperioden muligheder for dig som freelancer. Det er sket før.

 

Postnummer

5000 Odense C


Startdato

10. April


Ansøgningsfrist

31. Marts


Antal timer

37

 

Ansøg via link: https://www.guideservicedanmark.dk/virksomhedspraktik-hvad-kan-du-tilbyde

Beskæftigelses- og Socialforvaltningen